PZP online je najlacnejšie a najrýchlejšie

Pokiaľ ste sa ocitli v dobe, kedy už nemusíte chodiť od pobočky k pobočke a zisťovať si jej jednotlivé ponuky, máte šťastie. Na čo zbytočne plytvať drahocenným časom a peniazmi, keď to isté, môžete mať za výhodnejšie a za rýchlejšie? Všetko je to vďaka internetu, ktorý vám dnes z vášho domova umožní vybaviť skutočne skoro všetko. A ani poisťovníctvo nie je výnimkou. PZP rýchlo a online vám ušetrí nielen čas, ale aj stovky eur. K tomu si za pár minúť viete urobiť porovnanie vašich možností. Stará škola je fajn, čo sa týka správania, ale prečo si neuľahčiť život na maximum vďaka týmto ľahko dostupným technológiám?

PZP je povinnosť platná pre každého

Máte už platné PZP?Poistenie zodpovednosti za škodu, je jednou zo základných povinností každého majiteľa motorového vozidla. Najlacnejšie je získať zákonné poistenie cez internet na mieru. Vďaka nemu totiž chránite v prípade dopravnej nehody nielen seba, ale aj prípadné škody. Také, ktoré spôsobíte iným účastníkom cestnej premávky. Nepríjemným faktom môže byť samozrejme aj to, že je zaňho nutné zaplatiť. Avšak vďaka kalkulačke, o ktorej viac vám povieme nižšie, môžete rýchlo získať to najlacnejšie a najlepšie povinné zmluvné poistenie na trhu. Presne podľa vašich kritérií. Ako ale toto zabezpečenie chráni mňa?

Tým, že toto zabezpečenie máte, máte istotu, že keď vám niekto spôsobí škody, poisťovňa vám to preplatí. Ak nemáte, o škody sa musíte postarať sám, prípadne so stranou vinníka. Vtedy by bolo dôležitým poznať vinníka a ako dobré vieme, vymámiť peniaze od niekoho je skutočne ťažké, i keď by mal zaplatiť za škodu, ktorú sám spôsobil. Preto je akýmisi zadnými vrátkami, ktoré spravodlivosti učinia zadosť okamžite.

Nezáleží na tom, či si PZP uzatvoríte rýchlo alebo pomaly v pobočke. Majte na pamäti aj nasledujúce skutočnosti. Poistné krytie každej ponuky, i tej najlacnejšej i najdrahšej totiž musí spĺňať minimálne limity. V tomto prípade kryje každá poistná zmluva škody na majetku do 1 milióna eur a škody na zdraví do miliónov eur. V prípadne nutnosti sa tieto čiastky dajú u jednotlivých poisťovateľov za príplatok navýšiť.

Čo teda vlastne kryje?

Vo všeobecnosti ale platí, že vaše povinné zmluvné poistenie kryje škodu, ktorú spôsobíte iným užívateľom, či už na majetku alebo na zdraví. Nepokrýva škody, ktoré vaším zavinením spôsobíte sebe, hoc aj pri cestnej udalosti. Na trhu sú ale špeciálne možnosti, o ktorých sa vám taktiež zmienime. Každopádne sa neoplatí podceňovať, nakoľko ide o zákonnú povinnosť a každé narušenie zákona sa rýchlo trestá. Ako ináč, aj v tomto prípade hlavne finančnou sankciou, v horšom prípade aj odňatím slobody alebo zobratím vodičského preukazu.

Vaše možnosti sú široké

Auto jazdiace bezpečneNemusíte ostať verný len jednej poisťovni. Hlavne pokiaľ viete, že lepšiu cenu a všeobecné podmienky vám vie poskytnúť aj iná na našom trhu. A to taktiež rýchlo a online. Celkovo sa ceny za to isté v rôznych poisťovniach môžu líšiť skutočne až v stovkách eur. Tarify jednotlivých spoločností sú rôzne a na základe toho je potom postavený aj výsledok. PZP si však môžete uzatvoriť vďaka porovnaniu. Nie každá spoločnosť totiž poskytuje rovnaké podmienky. Väčšina z nich kryje len tie udalosti, ktoré stanovuje zákon. Medzi nimi sa však nachádzajú také, ktoré si klienta cenia viac a do balíčka mu zakomponujú aj iné udalosti, ktoré sú klasicky súčasťou havarijného zabezpečenia.

Výnimkou týchto spoločností, ktoré umožňujú uzatvoriť PZP ihneď, sú poisťovne:

 • Generali,
 • Kooperativa
 • a Komunálna poisťovňa.

Ostatné známe ako:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Genertel,
 • Groupama,
 • Wuestenrot atď.

kryjú len základné udalosti. Vyššie zmienené vám buď umožnia vybrať si jedno havarijné riziko, ktoré bude súčasťou zmluvy počas celého zmluvného obdobia, a to u Generali. Alebo vám ostatné dve spoločnosti v balíčku už zahrnú:

 • krytie vodiča,
 • posádky,
 • batožiny
 • a stret so zverou.

Je možné, že výsledné ročné poistné sa v porovnaní s inými ponukami, ktoré môžete uzatvoriť taktiež rýchlo líšiť v niekoľkých eurách. Napriek tomu ale patria k jedným z najlacnejších. Ak viete, že vám niektoré poistné udalosti hrozia, nakoľko ste na cestách veľmi často, potom vám vrelo odporúčame poistiť sa práve u týchto poisťovateľov. V konečnom dôsledku je to stále lacnejšia možnosť, ako si havarijné zabezpečenie uzatvoriť zvlášť. Porovnajte si ceny hneď teraz!

To najlepšie PZP získate rýchlo vďaka online kalkulačke

Majte pri sebe bielu, ale aj zelenú kartu.Už nemusíte tráviť hodiny času porovnávaním a zisťovaním ponúk u rôznych poisťovateľov. Všetko si vybavíte pohodlne a s minimálnou stratou času (približne 15 minútovou) priamo u vás doma. Online kalkulačka vám nielenže umožní požiadať o PZP rýchlo, ale dokonca vám urobí aj bezplatné porovnanie vašich možností. Nevyužiť takúto možnosť by znamenalo, že sa dobrovoľne pripravujete nielen o váš čas, ale aj o peniaze. Nemusí ísť len o úsporu niekoľkých desiatok eur, ale aj niekoľkých stovák!

Prvým krokom na získanie toho najlacnejšieho na trhu, je otvoriť si rýchlo kalkulačku na porovnanie možností. Vypíšete údaje o vašom vozidle a do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia ponuky. Výpočet si môžete uskutočniť skutočne na každé vozidlo, ktoré podlieha tomuto zákonu. Či už je to:

 • osobné auto,
 • traktor,
 • nákladné vozidlá,
 • autobusy,
 • trolejbus,
 • prípojné
 • alebo návesné vozidlá, najčastejšie vozíky,
 • motocykle,
 • pracovné či iné poľnohospodárske stroje.

Garancia najlepšej ceny PZP je online rýchlo zaručená.

Po zobrazení tabuľky s porovnaním si vaše ponuky môžete nielen pozorovať, ale aj o niektorú z nich aj priamo požiadať. Potom vypíšete niektoré údaje, no tentokrát už o vás. Na mail vám rýchlo príde niekoľko dokumentov, v rámci nich návrh zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná biela karta, ktoré je potrebné si vytlačiť. Originál bielej a zelenej karty vám bude poštou doručený po prijatí platby poistného.

Nemalé pokutovanie pre neprítomnosť a neplatnosť bielej a zelenej karty

Vyššie sme vám aspoň zbežne predstavili, aký typ vozidiel nemá na PZP zabudnúť. Viac o tom vám napovie aj zákon o povinnom zmluvnom poistení. No vedzte, že nejde o povinnosť platnú len na motorové vozidlá, ale aj na tie nemotorové. Každé poistený prostriedok dostane aj bielu kartu (potrebnú u nás) a zelenú kartu (pre zahraničie). Ich neprítomnosť alebo neplatnosť vás vedia pripraviť nielen o stovky, ale aj o tisícky eur. V horšom prípade aj o celý prostriedok, a to hlavne v zahraničí. Nikoho nebude zaujímať, že ste si povinné zmluvné poistenie uzatvárali online. Mali ste myslieť na vytlačenie dočasnej bielej karty, čo prebieha skutočne rýchlo. Do zahraničia jazdy bez platných dokumentov neodporúčame.

Neplatnosť týchto dokumentov vám však vie zavariť aj oveľa viac. Hlavne ak spôsobíte dopravnú nehodu. Vtedy sú nielen všetky škody na vašom svedomí a zaplatení, ale budete čeliť aj trestnému stíhaniu za porušenie zákona. V tú chvíľu vám už nepomôže ľutovať, že ste si poistenie neuzatvorili rýchlo. Tak ako ste možno ešte v to osudné ráno plánovali. Ako sme aj vyššie uviedli, škody sa bez mihu oka vedia vyšplhať aj na milióny eur. Kde by ste ich zháňali?

Preto ešte raz zdôrazňujeme, aby ste PZP, ktoré si ešte dnes môžete uzatvoriť rýchlo, určite nepodceňovali. Nakoľko jej nerešpektovanie môže mať veľmi zlé následky. Kontrolujte si platnosť vašej bielej a zelenej karty pravidelne a predídete tak zbytočným finančným stratám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll To Top